„Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat.”

                                                         Janusz Korczak

 

Kochani Rodzice!

Od września 2013 roku rusza Niepubliczne Przedszkole Chatka Małego Skrzatka z oddziałem integracyjnym w Mordarce.  Już od wielu lat naszym marzeniem była praca z dziećmi, dlatego też powstawanie  przedszkola zaczynało się w naszych sercach … Najpierw były marzenia, później rodziły się w naszych głowach różne projekty na prowadzenie przedszkola, na pracę z dziećmi , aby wszystkie były szczęśliwe – każde z osobna – no i oczywiście  coraz większa chęć pracy z nimi… Dlatego ruszamy…. bo kochamy DZIECI i będziemy odkrywać w Nich co dzień na nowo ukryte talenty i dary, jakimi zostały obdarzone.

Proponujemy pogodne, beztroskie i radosne dzieciństwo Waszych Maluchów, gdzie nauka będzie zabawą a  zabawa przyjemnością. Zrobimy wszystko by doświadczanie świata przez dzieci było nieustanną dla Nich przygodą,  niosącą za sobą wiele praktycznej wiedzy
i umiejętności. Razem z wychowawcami zbudujemy  atmosferę  ciepła rodzinnego, wzajemnego zaufania i pełnej akceptacji, aby dzieci powracały do nas co dzień uśmiechnięte i radosne.  Zdajemy sobie sprawę z tego, że każde dziecko jest inne, dlatego naszym celem jest prowadzenie dziecka  zgodnie z jego indywidualnym rozwojem bo każde dziecko jest dobre, każde potrafi, każde może…

Nie zapomnieliśmy również o dzieciach niepełnosprawnych – ich również serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola – domowego ogniska. Będą tutaj czuć się bezpiecznie, szczęśliwie i razem ze swoimi  rówieśnikami będą poznawać świat… Obiekt został tak przystosowany aby mogły poruszać się dzieci nawet na wózkach inwalidzkich.

Gorąco zachęcamy również rodziców do współpracy poprzez:  warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze,
dni otwarte, kontakt ze specjalistami (logopeda, psycholog), pikniki rodzinne, ogniska integracyjne i wiele innych spotkań.
Kadrę pedagogiczną będzie tworzyć  zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli ,
dbających o  przyjazną i fajną atmosferę w przedszkolu.

W naszym przedszkolu nie będzie dzieci niegrzecznych, nadpobudliwych czy krnąbrnych.
Będą DZIECI – otoczone opieką , czułością i uśmiechem bo „wychowywać to znaczy: nie deptać,
nie poniewierać, nie gasić (…), dziecko ma prawo, by było tym, czym jest” a wychowawca jest po to,
by rozwijając  Jego zdolności, pomógł mu przejść  przez pewien etap Jego życia…


Zapraszamy do przedszkola!