Huggy Wuggy- Rodzicu, prosimy o ostrożność

Drodzy Rodzice! Chcemy podzielić się z Wami informacją, która nas zaniepokoiła. Chodzi o grę Poppy Playtime oraz postać Huggy Wuggy.

Dzieci dziś w przedszkolu bardzo dużo mówili o tej grze, byli podekscytowani a ich przekaz nas zaniepokoił,bawili się w mroczny sposób mówiąc dużo o śmierci i krwi, były nawet paraliżujące sytuacje gdzie dzieci bały się pójść do toalety w obawie że będzie tam Huggy Wuggy. Postanowiłyśmy zorientować 

się w temacie. Okazało się, że jest to gra 16+ określana jako survival horror, a filmiki prezentujące grę tylko to potwierdzają. Zapewne gra jest łatwo dostępna dla dzieci, dziś sporo przedszkolaków nam o niej mówiło i jej łatwej dostępności w domu, a postać Huggy Wuggy pojawiała się w rysunkach większości dzieci. W ofercie internetowej znalazłyśmy również maskotki, koszulki i bluzy dla dzieci z postacią Huggy Wuggy, co może sugerować, że temat jest bezpieczny …. bądźmy czujni!

Wytłumaczcie, że to tak zwany czarny charakter i porównajcie go do innych czarnych charakterów, najlepiej takich, jakich kojarzy Wasz maluch — może to być burmistrz Humdinger z Psiego Patrolu.

 

 

https://mamadu.pl/162289,huggy-wuggy-wszytko-co-rodzice-powinni-wiedziec-o-niebieskim-pluszaku?fbclid=IwAR0R2B-dZBP0Gu6jZyB7anjaPDOTlfSUB7Xdv5w2-_2DQXjSz2ssCL4KXiQ