skrzatek. eu - Przedszkole , Żłobek , Centrum terpeutyczne - Aktualności

WYCIECZKA DO LDKU W LIMANOWEJ

 
W TYM TYGODNIU NASZE DZIECI Z GRUPY ” MISIE:, „SÓWKI”, „MOTYLE”, „LISKI”, I „BIEDRONKI” WYBRAŁY SIĘ DO LIMANOWSKIEGO LDKU W LIMANOWEJ NA BAJKĘ PT” POKAHONTAS”.  SPEKTAKL ZOSTAŁ PRZYGOTOWANY  PRZEZ KATOLICKI TEATR  EDUKACJI  z KRAKOWA. BYŁ BAJKOWĄ ADAPTACJĄ HISTORII O SŁYNNEJ INDIJAŃSKIEJ  KSIĘŻNICZCE. CIEKAWE  STROJE, REKWIZYTY ORAZ EFEKTY SPECJALNE WPROWADZIŁY DZIECI W ŚWIAT BAJKI. NASZYM PRZEDSZKOLAKOM PRZEDSTAWIENIE BARDZO SIĘ PODOBAŁO.
 
 
 
 
 
 
 
 

DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA CZĘŚC II ŚPIEW

W TYM TYGONIU  PRZEDSZKOLAKI  Z NASZEJ PLACÓWKI  WZIEŁY UDZIAŁ W TRIADZIE DZIECIĘCEJ W  LDKU. BYŁO TO DLA NICH OGROMNE WYZWANIE . MUSIAŁY POKONAĆ OGROMNY STRES TOWARZYSZĄCY WYSTĘPOWI.

DZIECI POKONAŁY GO SPIEWAJĄC PIĘNIE . ZAJELI II i III MIEJSCE ORAZ ZDDOBYLI WYRÓZNIENIE . GRATULUJEMY…

 
 
 
 
 

DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA

JAK CO ROKU NASZA PLACÓWKA WYSTAWIŁA DO KONKURSU SWOICH PRZEDSTAWICELI . W TYM ROKU W KONKURSIE RECYTATORSKIM WZIEŁY UDZIAŁ DZIEWCZYNKI Z GRUPY „MISIE” I „MOTYLE” ANIA I MATYLDA.

 
 

DZIEWCZYNKI Z POMOCĄ PAŃ PRZYGOTOWAŁY WIERSZE, KTÓRE PIĘKNIE RECYTOWAŁY. BYŁO TO DLA NICH OGROMNY STRES I EMOCJE, ALE DZIEWCZYNKI DAŁY RADĘ GO POKONAĆ I PIĘKNIE JE WYRECYTOWAŁY. , ZDOBYWAJĄC WYRÓŻNIENIE I TRZECIE MIEJSCE . GRATULUJEMY IM. A ZA NIE DŁUGO DRUGA CZĘSĆ KONKURSU , TYM RAZEM NASZE DZIECI BĘDĄ ŚPIEWAĆ. JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ ICH WYSTĘPU…

TEATR

DZISIAJ NASZĄ PLACÓWKĘ ODWIEDZIŁ TEATR KUKIEŁKOWY Z PTASZKOWEJ, KTORY ZAPREZENTOWAŁ DZIECIOM NIE TYPOWĄ BAJKĘ PT” ZIELONY KAPTUREK” , MOŻNA BY BYŁO PORÓWNYWAĆ TĄ BAJKĘ DO CZERWONEGO KAPTURKA ALE PRZEDSTAWIENIE TO POKAZYWAŁO DZIECIOM ,ŻE NALEŻY DBAĆ O ŚRODOWISKO. DZIECIOM BARDZO PODOBAŁA SIĘ BAJKA. 

 
 
 
 
 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś Dzień Babci jutro Dzień Dziadka nie zapomnijmy o nich, z tej okazji życzenia  , a już  nie długo  fotorelacja z  imprez organizowanych przez naszą placówkę….

 

 

Życzenia dla babci i dziadka: na laurkę, krótkie, wzruszające, łączone, do  druku

SPEKTAKL TEATRALNY ” ROSZPUNKA”

W piątek nasze przedszkole wybrało się do Limanowskiego Domu Kultury na przedstawienie ” Roszpunka”. Dzieci z wielkim  zaciekawieniem  oglądały  przedstawione widowisko. Bardzo im się podobało. Duża  scena, aktorzy w pięknych kostiumach , efekty sprawiły, iż nasze przedszkolaki  z wielkim  zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

KOLĘDOWANIE

Kiedy otrzymujemy zaproszenia , nigdy nie odmawiamy dlatego trzy grupy z Naszej placówki „Misie”, „Motylki,” „Sówki” wybrały się do Domu Pomocy Społecznej w Limanowej ,aby im tam za kolędować.  Dzieci wraz  z paniami przebrani w piękne krakowskie stroje zaśpiewali piękne  kolędy , aby umilić podopiecznym czas. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie nas.

 

WARSZTATY Z PANIĄ KARINĄ GAMOŃ

Wczoraj w Naszą placówkę odwiedziła pani Karina Gamoń. Autorka książek terapeutycznych dla dzieci.

Pani Karina jest położną  która od wielu lat mieszka i pracuje w Limanowe.  Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy. Dzięki tej pasji powstały piękne bajki  takie jak ” Szpitalny domek”; „Fabryka w ciele tylko tyka”; ” Gdzie zmysły prysły oraz ”  Tajemnice spółki plemnika i jajowej komórki”. Bardzo miło było nam  ją gościć. Warsztaty przeprowadzone przez nią dały dzieciom dużo radości. Dzieci nasze poznały tajniki pracy pielęgniarek, mogły brać w udział w ” operacji” pacjentów. Miejmy nadzieję, że nasze przedszkolaki  dzięki temu spotkaniu już nie będą się bały szpitali.