skrzatek. eu - Przedszkole , Żłobek , Centrum terpeutyczne - Aktualności

TEATR

DZISIAJ NASZĄ PLACÓWKĘ ODWIEDZIŁ TEATR KUKIEŁKOWY Z PTASZKOWEJ, KTORY ZAPREZENTOWAŁ DZIECIOM NIE TYPOWĄ BAJKĘ PT” ZIELONY KAPTUREK” , MOŻNA BY BYŁO PORÓWNYWAĆ TĄ BAJKĘ DO CZERWONEGO KAPTURKA ALE PRZEDSTAWIENIE TO POKAZYWAŁO DZIECIOM ,ŻE NALEŻY DBAĆ O ŚRODOWISKO. DZIECIOM BARDZO PODOBAŁA SIĘ BAJKA. 

 
 
 
 
 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś Dzień Babci jutro Dzień Dziadka nie zapomnijmy o nich, z tej okazji życzenia  , a już  nie długo  fotorelacja z  imprez organizowanych przez naszą placówkę….

 

 

Życzenia dla babci i dziadka: na laurkę, krótkie, wzruszające, łączone, do  druku

SPEKTAKL TEATRALNY ” ROSZPUNKA”

W piątek nasze przedszkole wybrało się do Limanowskiego Domu Kultury na przedstawienie ” Roszpunka”. Dzieci z wielkim  zaciekawieniem  oglądały  przedstawione widowisko. Bardzo im się podobało. Duża  scena, aktorzy w pięknych kostiumach , efekty sprawiły, iż nasze przedszkolaki  z wielkim  zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

KOLĘDOWANIE

Kiedy otrzymujemy zaproszenia , nigdy nie odmawiamy dlatego trzy grupy z Naszej placówki „Misie”, „Motylki,” „Sówki” wybrały się do Domu Pomocy Społecznej w Limanowej ,aby im tam za kolędować.  Dzieci wraz  z paniami przebrani w piękne krakowskie stroje zaśpiewali piękne  kolędy , aby umilić podopiecznym czas. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie nas.

 

WARSZTATY Z PANIĄ KARINĄ GAMOŃ

Wczoraj w Naszą placówkę odwiedziła pani Karina Gamoń. Autorka książek terapeutycznych dla dzieci.

Pani Karina jest położną  która od wielu lat mieszka i pracuje w Limanowe.  Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy. Dzięki tej pasji powstały piękne bajki  takie jak ” Szpitalny domek”; „Fabryka w ciele tylko tyka”; ” Gdzie zmysły prysły oraz ”  Tajemnice spółki plemnika i jajowej komórki”. Bardzo miło było nam  ją gościć. Warsztaty przeprowadzone przez nią dały dzieciom dużo radości. Dzieci nasze poznały tajniki pracy pielęgniarek, mogły brać w udział w ” operacji” pacjentów. Miejmy nadzieję, że nasze przedszkolaki  dzięki temu spotkaniu już nie będą się bały szpitali. 

 

 
 
 

Biblioteczka dla dzieci i rodziców

 

 

 

 

 

Czytanie dzieciom  już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

Nasza placówka dba o to aby nasze dzieci miały kontakt z książką. Dzięki naszej przedszkolnej biblioteczce dzieci mają dostęp do pięknych bajek .Cieszy nas to że nasza biblioteka cieszy się tak wielką popularnością, a cotygodniowe wypożyczanie książeczek przynosi dzieciom wiele radości i frajdy. Brawo dla rodziców, którzy codziennie czytają dzieciom.

 Brak dostępnego opisu zdjęcia. Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Nowy rok

 

 

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku! Niech ten rok będzie pełen radości, miłości i spełnienia wszystkich marzeń.

Życzenia noworoczne – Piękne i wzruszające pomysły na życzenia dla najbliższych na Nowy Rok 2024

KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Z tej też okazji w naszej placówce zorganizowano konkurs na najpiękniejszy  stroik bożonarodzeniowy, który miały wykonać dzieci wraz  ze swoimi rodzicami. Po ogłoszeniu wyników stroiki trafiły na licytacje  z których pieniądze trafią do  naszej fundacji „Wesoły Promyczek” dla naszych podopiecznych. Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Nasze dzieci wykonały piękne stroiki. Bardzo dziękujemy za pomoc i włączenie się wszystkich rodziców w licytacje. Pamiętajmy dobro wraca ze zdwojoną siłą.

KONKURS KOLĘD 2023

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” zorganizowało jak co roku, dzięki hojności sponsorów XI Między przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”, który odbył się 14 grudnia 2023 roku w Limanowskim Domu Kultury. Do udziału w konkursie serdecznie zaproszono solistów oraz zespoły dziecięce. Wszyscy artyści, pięknie przygotowani do występów, stworzyli świąteczną atmosferę w  murach Limanowskiego Domu Kultury wyśpiewując uroczyste kolędy i pastorałki. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom determinacji, odwagi oraz zdobytych nagród.

 

 

 

PARK TRANPOLIN „JUMP MANIA”

W tym tygodniu grupa „Misie”, Motylków” i ‚Sówek” z naszej placówki  wybrała się na wycieczkę do parku trampolin „Jump Mania” w Nowym Sączu, co to była za zabawa dzieci spędziły super czas skacząc i wykonując różne akrobacje na różnego rodzaju trampolinach. Na terenie parku  znajdują się: 50 trampoliny różnych rozmiarów.  Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego trenera. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji.  Po rozgrzewce, pod okiem instruktora i nauczycieli dzieci  ruszyły do zabawy. Pobyt w parku trampolin okazał się dla nich świetną zabawą , ale również dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.  Skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wszyscy bezpiecznie wrócili do placówki  zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.